10 листопада 1982 року на будівництві нової школи було закладено першу цеглину учнем початкової школи Пелевиним Євгенієм. І виросла школа, як дитина, швидко. Через рік і 16 днів вона вже привітно сяяла своїми світлими і чистими вікнами.
26 листопада 1983 року цей Храм наук відкрив свої двері школярам. Їх було-308. Червону стрічку відкриття нової школи перерізала Лонська Марія Василівна - другий секретар міському партії. Символічний ключ від нової красуні-школи передано переможниці Весельській Євгенії, яка нині працює вчителям математики у місті Харків.
На урочистій лінійці, присвяченій відкриттю школи, почесне право підняти державний прапор було надано старшокласникам : Ліщуку Валерію, Балановичу Сергію, Лепському Володимиру та Чуприні Олександру.
За 35 років існування Роздольненської школи змінювалися педколективи і їх керівники. Давайте звернемося до фактів і цифр. У 1923 році відкрилася початкова школа у селі Роздольне. Її першим директором було призначено Семелетова Івана Васильовича. З 1932 по 1939 роки школу очолював Афанасьєв Василь Порфирович. З 1939 по 1945 роки воює на фронті і повернувшись з бойовими нагородами: два ордени Великої Вітчизняної війни першого і другого ступенів, 12 медалей продовжував очолювати школу, вчити дітей.
Навіки залишилися в шкільному літописі імена вчительок, які виховували і навчали дітей до 1969 року, а саме : Алла Максимівна Шакалова, Ганна Олексіївна Пигода, Єфросінія Павлівна Сушбіна, Віра Павлівна Хлистова. На жаль, сьогодні серед нас немає цих вчителів, бо пішли із життя , відійшли у вічність, більшість тих, хто писав історію початкової школи. І зовсім недавно пішли із життя наші колеги, які працювали в середній школі. Ольга Геннадіївна Козирєва – директор школи , Зінченко Сергій Павлович – директор школи, Кузьменко Лідія Іванівна – вчитель початкових класів, Кондратьєв Олександр Олександрович – вчитель російської мови.
У 1972 році директором та вчителям початкової школи стала молода енергійна вчителька Ніна Михайлівна Бендеберя.
А через 11 років у 1983 році відкрита середня школа- нова сучасна триповерхова будівля. Завідуюча районним відділом освіти Нечітовська Лілія Іванівна та інспектори : Дорош Віктор Миколайович, Чиненко Катерина Іванівна, Білан Любов Михайлівна, Алба Людмила Тимофіївна, Кисельова Людмила Олексіївна зібрали прекрасний педагогічний колектив з найкращих вчителів Херсонської області. A директор аграрного-промислового садівничого комплексу «Краса Херсонщини», заслужений агроном, двічі герой праці Мальт Володимир Олександрович твердо вирішив: бути школі саме у 1983 році. Вирішив і зробив це. Саме він заклав традицію батьківського опікування про школу господарством «Краса Херсонщини» і заслужено був нагороджений знаком «Відмінник народної освіти України».
Кипіло шкільне життя. Під командним лозунгом Нечітовської Лілії Іванівни: «Даєш краще в школу!» працював молодий творчий колектив вчителів у складі 29 осіб, під пильним оком молодого директора Миколи Миколайовича Чубукіна. Навчальною та методичною роботи закладу керувала заслужений вчитель України, відмінник освіти - Корецька Євгенія Назарівна, а творча та енергійна заступник директора з виховної роботи - Семенюк Любов Семенівна започаткувала гарні традиції проводити свято школи. І ось кожного року наша школа скликає друзів.
Із вчителькою Міщенко Галиною Миколаївною пов'язана ціла віха в історії села і школи. Галина Миколаївна працювала в школі 38 років , з них 12 була директором школи. Енергійна і запальна, вона постійно дбала проте, аби дітям і вчителям було комфортно і затишно у школі. Педагог за покликанням, творчий, талановитий директор, вчитель багатьох поколінь. Про успіхи Галини Миколаївни в роботі свідчать багаточисленні нагороди, премія ім Н.К.Крупської, знак «Відмінник освіти України», нагороди районного та обласного рівнів, нагороди Управління освіти, Міністерства освіти і науки України. Галина Миколаївна умілий керівник, постійно була у турботах. Поряд з нею працювали її вмілі заступники: Царелунге Ольга Борисівна – «учитель-методист», переможець обласного конкурсу «Учитель року», методист-новатор, заступник директора з виховної роботи: «Учитель методист» - Лобанова Л.М., завідуюча господарством – Романюк Алла Павлівна, секретар – Форманюк Зіна Олександрівна. Та найвищою нагородою для Галини Миколаївни є любов, повага і вдячність учнів, батьків, колег.
Поряд з Галиною Миколаївною працювали вчителі, заступники і творчий педколектив у складі 60 чоловік. Серед них були і вчительські родини: Це родина Кізіма Івана Яковича- вчителя трудового навчання, вчителя вищої категорії та Кізім Надії Іванівни – вчителя іноземної мови, старшого вчителя.
Родинах Хруслових Віри Михайлівни - вчителя історії, заслуженого вчителя України та Миколи Павловича - вчителя трудового навчання.
Родина Смагіних Ірини Вікторівни- вчителя географії, вчителя-методиста та Євгена Григоровича - вчителя фізичного виховання, вчителя-методиста.
У роки викладання Смагіних спорт і туризм завжди були і залишаються на почесному місці.
Минають роки, але ми завжди згадуємо і все життя згадуватимемо свого першого вчителя – вчителя початкової школи – вимогливого, але по-батьківськи доброго. Це він, шкільний вчитель, навчав нас і першої літери і вміти розуміти прекрасне, і палко любити свою Батьківщину, навчав розумного, доброго, вічного. Давайте пригадаємо наших вчителів початкових класів: Бевзо , Страх, Головатюк, Горбунова, Бондаренко, Здор, Оберемкова Катерина Михайлівна, Лепська Тетяна Володимирівна.
Естафету від мудрих і досвідчених колег прийняли молоді вчителі нашої школи, які працюють до тепер у ній. Директорами нового складу педагогічного колективу стали: Кучерова Олена Анатоліївна, Глущенко Людмила Василівна, яка пропрацювала на посаді директора школи 7 років, разом із заступником з навчальної роботи Кіндрат Тетяною Володимірівною. За час правління Людмили Василівни було проведено дуже багато неповторних свят, концертів, змагань, творчих диспутів, вечорів відпочинку. Школа це те, що робить Людмилу Василівну завжди молодою, постійно кличе до творчості, а вона віддає – знання, мудрість, досвід.
Сьогодні у керма Роздольненської школи - досвідчений вчитель, наполегливий талановитий педагог вищої категорії і просто чарівна жінка, Стасюк Оксана Михайлівна.
Дорослі і малі завжди в школі жили однією сім’єю . Одні створювали умови, інші забезпечували якість навчання, а ще інші росли, розвивалися, закохувалися. Хочеться сьогодні згадати технічних працівників, які прожили своє життя в школі, які як і учні та вчителі теж говорили: «Це моя школа» і гордилися своєю великою сім’єю.
Голубенко Наталія Володимирівна– завідуюча дитячим садком
Зотова Олена Олександрівна – завідуюча господарством
Ващук Ірина Василівна – сестра медична
Кухар – Хомуленко Жанна Іванівна
Марїна Наталія Іванівна – підсобний робітник
Техпрацівники:Товкач Валентина Миколаївна
Носова Світлана Євгеніївна
Геращенко Віра Андріївна
Діденко Валентина Миколаївна
Дядькова Наталія Василівна
Романчук Ольга Станіславівна
Коуров Сергій Максимович та Воропаєв Павло Вікторович - водії
Вирує життя у школі. Летять як пташенята з рідного гнізда, її випускники у незвідані краї дорослого життя, і серед них найкращі - золоті і срібні медалісти. Їх у нашій школі_70.
Де тільки не розкидала доля наших випускників - у різних куточках України, Німеччини, Іспанії, Ізраїлю, Бельгії, Данії, живуть і працюють колишні вихованці нашої школи. Багато з наших випускників досягли професійної майстерності . Стали висококласними спеціалістами.
Перший випуск 1984 року, класний керівник Кізім Надія Іванівна. Клас обживав шкільну новобудову, закладав шкільний парк, чудову пам'ять про себе залишили випускники п'ятого року випуску (1988 року), керівник Козирева Ольга Гнатівна. Саме вони висадили Каштанову алею на в'їзді у село, яка нині розрослася і радує односельчан та гостей: навесні - білосніжними стрічками квітів, влітку - приємною прохолодою.
Скільки у нас спортсменів та майстрів спорту відомих на увесь світ. Вони всі виплекані майстром своєї справи - вчителем фізичного виховання Смагіним Євгенієм Григоровичем і його вихованцем - нинішнім вчителем фізичного виховання нашої школи Балановичем Павлом Сергійовичем, який гідно продовжує справу свого наставника.
А сьогодні, коли нашій рідній школі-красуні, виповнюється 35, у ній навчається 253 учні, працює 19 педагогів і майже всі вони наші випускники- Глущенко Людмила Василівна, Хлистова С.Л., Балог В.М., Носова О.В., Балун Д.Р., Батурін В.О., Баланович П.С.
А сама красуня -школа це сучасний осередок освіти зі світлими чистими класними кімнатами, з прекрасною святковою залою, обладнаний технічними засобами кабінет інформаційних технологій, сучасний кабінет початкових класів за новітніми стандартами нової української школи. Дякую за це нашим меценатам, а особливо нашому голові МясникянуВегандзу Дереніковичу.
Кiлькiсть переглядiв: 601

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.