Про захист дітей від сексуальних ризиків у Інтернеті

Відповідно до листа заступника голови обласної державної адміністрації від 05.10.2020 року №15867/0-20/58 та відповідно до листа уповноваженого Президента України з прав дитини М.Кулеби від 01.10.2020 року №15/3-08/1686 та з метою захисту дітей від сексуальних ризиків у Інтернеті у закладі були проведені нижче зазначені онлайн уроки.

Оскільки в Україні щороку зростає кількість дітей, які отримують доступ до Інтернету соціальним педагогом Н.В.Ахтемовою та практичним психологом А.С.Острогляд проведені тематичні уроки для учнів 7-а і 7-б класів на тему: «#Не_ведусь: Я знаю, як спілкуватись в Інтернеті».

У рамках заходу, задля захисту дітей від ризиків, пов’язаних із використанням мережі Інтернет, здобувачі освіти 7-х класів дізналися про правила безпечної поведінки у всесвітній мережі Інтернет, сформували навички безпечного спілкування в мережі.

Діти з цікавістю переглядали презентацію та активно обговорювали тему уроку. Найбільше їх вразило те, що будучи на відстані (спілкуючись по смс) люди можуть шкодити психічному здоров'ю кожного, хто не знає правил поведінки в Інтернет мережі. Здобувачі освіти усвідомили, що батьків необхідно повідомляти про реєстрацію у будь-якій соціальній мережі та ділитися з ними про інформацію, яка стосується їхньої безпеки в інтернеті.


Із старшокласниками 10,11 класів поспілкувалися на тему: «Інтимне селфі в інтернеті — жарт чи небезпечний ризик?». У рамках заходу обговорили такі поняття, як секстинг та онлайн-грумінг.

Загалом, на даних тематичних уроках діти дізналися, як вберегти себе в соціальних мережах та що робити, якщо неприємна ситуація вже трапилася в їхньому житті. Адже одним із компонентів емоційного та психічного врівноваження є те, як проходить спілкування в мережі.

До відома учнів та батьків було доведено інформацію щодо функціонування безкоштовної державної консультаційної лінії за номером 1545 (далі 3) щодо безпеки дітей в Інтернеті.

Кiлькiсть переглядiв: 89

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.